Сам Валерій Постний стверджує, що втікати не збирається та й немає змоги – самостійно пересуватися не може

У середу, 14 червня, у Солом’янському суді столиці обирали запобіжний захід для одного з головних фігурантів газової схеми «Укргазвидобування» – Валерія Постного.

Прокурори заявили, що у фігуранта є дозвіл на постійне проживання в Німеччині, тому він може ним скористатися.

Сам Валерій Постний повідомив, що втікати не збирається, оскільки пересувається на інвалідному візку. За словами Постного, він не може самостійно рухатися, оскільки має два вживлені імпланти у хребті. Та й народний депутат Надія Савченко заявила, що готова взяти його на поруки.

«Прокурори хитрують. У нього немає можливості в’їхати до Німеччини. У нього немає паспорта, і прокурорам це відомо. Паспорт спрямований Міграційною службою у НАБУ. По-друге, НАБУ не позбавлено можливості заборонити йому виїзд, і це, як правило, робиться», – каже адвокат Постного Олег Іщенко.

А от прокурор САП Роман Симків зазначає: «Закордонний паспорт дійсно переданий до міграційної служби, але права утримувати цей закордонний паспорт надалі немає. Він така особа, якщо закінчиться термін тримання під вартою – не має жодного процесуального обмеження у пересуванні».

 

Довідка: Валерій Постний проходить у так званій «газовій справі» Олександра Онищенка. Нардепа звинувачують в організації схеми розкрадання коштів під час видобутку та продажу природного газу в рамках договорів про спільну діяльність з ПАТ «Укргазвидобування», в результаті якої державі було завдано збитків на суму близько 3 млрд грн.